Перший понеділок травня – Всесвітній день меланоми.

Головна / Пацієнтам / Перший понеділок травня – Всесвітній день меланоми.
Перший понеділок травня –  Всесвітній день меланоми.

Віднині та впродовж травня медики у всьому світі поширюють інформацію про профілактику та симптоми раку шкіри, аби привернути увагу громадськості до цієї проблеми та підвищити показники раннього виявлення небезпечної  недуги.

Меланома – одна із злоякісних пухлин, що локалізується переважно на шкірі, рідше  в сітківці ока та на слизових оболонках. Це один з найнебезпечніших та найагресивніших видів новоутворень, адже через лімфу та кров захворювання може швидко розповсюдитись майже у всі органи. Щороку у у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі недугу підтверджують близько у 160 пацієнтів.  У перший квартал 2023 року меланому було виявлено у 41 пацієнта, на жаль, з них 4 випадки діагностовані на останній стадії. Найчастіше розпізнати меланому можна за зміною вигляду, або структури звичайної родимки.

На що потрібно звертати увагу?

  • Зміна краю родимки
  • Кровоточивість родимки
  • Зміна забарвлення родимки
  • Зміна розміру родимки

Якщо Ви помітили такі зміни – варто звернутися до вашого дерматолога, за потреби він скерує Вас до лікаря-онколога, який перевірить утворення спеціальним обладнанням – дерматоскопом. Це однин із найсучасніших методів діагностики меланоми. Також медики Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру  єдині в Україні перевіряють нявність метастазів радіонуклідним методом. Це технологія визначення сторожових лімфовузлів, які є найближчими до меланоми. Цей метод  допомагає медикам майже визначити наявність метастазів в сторожовому вузлі і зрозуміти, чи потрібно робити додаткову операцію.

Впродовж травня на Львівщині відбудеться ряд заходів щодо поширення інформації про меланому та її профілактику. Також під час цих заходів  лікарі Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру будуть обстежувати та консультувати  мешканців області.

Запис на огляд за тел. 032-295-37-77 або 032-295-7070