Підготовка до обстеження на МРТ (магнітно-резонансному томографі)

Головна / Пацієнтам / Підготовка до обстеження на МРТ (магнітно-резонансному томографі)
Підготовка до обстеження на МРТ (магнітно-резонансному томографі)

Магнітно-резонансна томографія це сучасний неінвазивний метод обстеження тіла з метою виявлення ознак різноманітних хвороб. Метод полягає в створенні навколо тіла людини сильного магнітного поля, яке дозволяє створити об’ємну картинку структури тіла людини. Обстеження нешкідливе, проте вимагає певної підготовки. Обов’язковою умовою є відсутність металевих предметів на тілі та всередині тіла пацієнтів (прикраси, годинники, ключі, металеві протези, пластини тощо). Обстеження може бути тривалим, десятки хвилин. Під час обстеження апарат створює шум, тому для комфорту можна брати з собою беруші у вуха.

Підготовка до обстеження органів малого тазу

  • За 2-3 дні до обстеження необхідно дотримуватися легкої дієти (краще рідка їжа) без застосування продуктів, які посилюють перистальтику кишківника та газоутворення, щоб запобігти чи звести до мінімуму моторику кишківника
  • За 1 год. до обстеження пацієнту  роблять   очисну  клізьму, щоб петлі кишківника заповнені каловим вмістом та повітрям  не перешкоджали візуалізації матки та додатків, простати, а також детальному  вивченню стінки кишечника у випадку інфільтрації чи проростанні  в  стінку кишки.
  • Дослідження бажано проводити натще чи після легкого сніданку ( за 2-3 год) до обстеження.
  • Для того щоб уникнути спастичних скорочень матки та кишківника за 10 хв. до обстеження рекомендовано застосування спазмолітиків у вигляді флороспазмілу 5 мл або бускопану 2мл в/м
  • Доцільно проведення дослідження при малому наповнені сечового міхура для зменшення артефактів, які виникають при рухах сечового міхура, тому доцільно перед обстеженням сходити в туалет.

Звертаємо Вашу Увагу, що:

 – клізма  робиться у стаціонарному відділенні або вдома  (мікроклізма наприклад- Норгалакс, Мікролакс)

!!! – Флороспазміл або бускопан вводиться в кабінеті МРТ

 

Підготовка до обстеження черевної порожнини

  • за 10-12 год. дотриматись легкої дієти
  • за 2 год. до обстеження нічого не пити!!!
  • Флороспазміл 5мл або бускопан  2мл. в/м  (УВАГА вводиться в кабінеті МРТ)